Loading...

Kazachstan znów demoluje

Dublet Polishuka i Starchenki

Opublikowano 22.04.2015 17:58 GMT+2 | Autor Martin Merk
Kazachstan potwierdził swoja wyższość nad rywalami podczas MŚ Dywizji 1A pokonując 7 do 2 Japonię.

“Dziś cała drużyna grała dobrze. Nasz bramkarz również spisał się na medal. To poskutkowało kolejnymi trzema punktami,” powiedział Roman Starchenko, strzelec dwóch goli w meczu.

Dla Japończyków mecz z Kazachstanem był ostatnią szansą by włączyć się do walki o awans. Nadzieje jednak zostały rozwiane bardzo szybko, bo już w 3 minucie meczu Kevin Dallman dał prowadzenie Kazachom umieszczając krążek w prawnym górnym rogu bramki rywali.

Po niespełna 7 minutach Fyodor Polishuk podwyższył wynik wykorzystując okres gry w przewadze. Minutę przed końcem pierwszej tercji Roman Starchenko odebrał krążek japońskiemu defensorowi i zdobył kolejnego gola dla swojego zespołu.

Mark Mahon, szkoleniowiec azjatyckiej drużyny w drugiej tercji dokonał zmiany bramkarza wprowadzając Yuto Ito za Yutakę Fukufujiego, co poskutkowało lepszą grą zespołu, gdyż druga część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu.

Nadzieję Japończykom przywrócił Shuhei Kuji, który na początku trzeciej tercji umieścił krążek w kazachskiej bramce. Jednak zaledwie 79 sekund później Roman Starchenko zdobył swojego drugiego gola w meczu i na tablicy wyników widniał rezultat 4-1. Autorami kolejnych trzech trafień dla Kazachstanu byli Rudenko, Rymarev i Polishuk. Rozmiary porażki zmniejszył 6 minut przed końcem Go Tanaka.

Kazachowie po trzech meczach mają na swoim koncie komplet punktów i już jutro podczas meczu z Polską mogą zapewnić sobie awans. Dla Japończyków kolejne dwa spotkania będą walką o być albo nie być w Dywizji 1A.