Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie

Utrzymanie Japonii

Wygrana 3-1 z Ukrainą dzięki drugiej tercji

Opublikowano 25.04.2015 16:09 GMT+2 | Autor Martin Merk
Japonia pokonała Ukrainę 3-1 i utrzymała miejsce w Dywizji IA. Dla Ukraińców porażka oznacza spadek do Grupy B.

“Musieliśmy dzisiaj wygrać z Ukrainą. Trzymaliśmy się założeń przedmeczowych i wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Jesteśmy zadowoleni z utrzymania.” – powiedział kapitan japońskiej drużyny, Go Tanaka.

Biorąc pod uwagę przebieg wydarzeń taki rezultat nie jest zaskoczeniem. Ukraińcy musieli sobie poradzić bez kilku istotnych graczy. Wskutek skomplikowanej sytuacji politycznej profesjonalna liga rozpoczęła skrócony sezon dopiero w lutym.

Na dodatek w pierwszej tercji meczu obrońca Olexander Pobyedonostsev musiał opuścić lodowisko z powodu kontuzji. Ukraińcy w tym czasie nie wykorzystali aż czterokrotnej gry w przewadze. Na pierwszą przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 0-0.

W drugiej tercji bramkowy impas przełamał Roman Blagoy, który w 9 minucie tej części gry pokonał japońskiego golkipera Yutakę Fukufujiego.

Decydujące o losach spotkania były kolejne minuty, w których azjatycka drużyna zdobyła aż 3 trafienia. Grając w przewadze Yushiroh Hirano wyrównał stan meczu 2 minuty po golu Ukraińcow. Chwilę później na prowadzenie Japończyków wyprowadził Hiroki Uena. W 16 minucie drugiej tercji było już 3-1 dla Japonii. Daisuke Obara asystujący przy poprzedniej bramce tym razem wpisał się do protokołu jako strzelec.

Ukraina po dwóch latach w Grupie A wraca do niższej klasy, gdzie spotka się z w przyszłym roku z Wielką Brytanią, Litwą, Chorwacją, Estonią i Rumunią.